Grūdų supirkimo informacija

Kviečiai – pirmoji pagal svarbą žemės ūkio kultūra Europos Sąjungoje bei Lietuvoje. Nepriklausomybės metais išaugęs modernus Lietuvos žemės ūkis pavertė mūsų šalį konkurencinga kviečių augintoja ir eksportuotoja. Šiandien puikią lietuviškų kviečių kokybę jau žino ir pažįsta reiklūs vartotojai tolimiausiuose planetos kampeliuose. Vis dėlto didžiausią vertę kraštui galima sukurti perdirbant savo pačių žaliavas ten pat, kur jos užaugintos; ir eksportuojant jau nebe žaliavą, o pagamintą aukštos pridėtinės vertės produkciją.

Tą šiandien ir daro Roquette Amilina. Mūsų krakmolo gamykla Panevėžyje per metus perdirba 450 tūkstančių tonų kviečių, maždaug trečdaliu sumažindama Lietuvos eksporto perteklių. Panevėžys – Pabaltijo „kviečių juostos“ centras. Baltijos kviečių juosta – tai derlingo dirvožemio plotai, esantys grūdinių kultūrų auginimui ypatingai palankioje klimato zonoje. Juosta prasideda Rytprūsiuose (dabartinė Rusijos Kaliningrado sritis, dar XIX a. buvusi visos Vokietijos aruodu) ir tęsiasi iš Pietų į Šiaurę per Didžiąją Lietuvos Vidurio Lygumą iki pat pietinės Latvijos. Įdomu tai, kad tai pats labiausiai į Šiaurę nutolęs, bet dar beveik idealiai palankus augalininkystei mūsų planetos kampelis.

RŪŠISPANEVĖŽYS, J. JANONIO G. 12PASVALYS, GELEŽINKELIEČIŲ G. 9
Kviečiai, Ekstra EUR EUR
Kviečiai, I klasė EUR EUR
Kviečiai, II klasė EUR EUR
Kviečiai, III klasė EUR EUR
Kviečiai, III-A klasė (kritimo sk. min. 160s.)*
Kviečiai, IV klasė**
Kainų informacija atnaujinta 2024-06-10

*Kviečiai pašariniai III-A kl.: kritimo sk. min. 160 s., kiti rodikliai pagal LST 1524:2019 min. III kl.

**Kviečiai pašariniai IV kl.: kritimo sk. min. 110 s., sudygusių grūdų max. 3%, saiko svoris min. 70kg/hl; kiti rodikliai pagal LST 1524:2019 min. III kl.

Visos kainos nurodytos su pristatymu į AB “Roquette Amilina” elevatorius Panevėžyje ir Pasvalyje.

Keičiantis rinkos situacijai, bendrovė pasilieka teisę koreguoti savo kainoraščius ir supirkimo sąlygas. Išsamesnės informacijos teirautis:

ADRESAS:KONTAKTAI:TEL.NR.:
Panevėžys, J. Janonio g. 12
konstantinas.cedronas@roquette.com
laura.rinkuniene@roquette.com

Mob.: 8 (655) 71424
Mob.: 8 (650) 67052
Pasvalys, Geležinkeliečių g. 9
konstantinas.cedronas@roquette.com
laura.rinkuniene@roquette.com

Mob.: 8 (655) 71424
Mob.: 8 (650) 67052
AB “ROQUETTE AMILINA” PASLAUGŲ KAINOS
Džiovinimas (už kiekvieną 1 % iki bazinių kondicijų išdžiovintą toną)7,50 EUR
Valymas (už kiekvieną 3 % išvalytą iki bazinių kondicijų toną)2,50 EUR
Priėmimas saugojimui3,00 EUR/t
Saugojimas2,00 EUR/t/mėn
Pakrovimas į transportą (išdavimas, pasibaigus saugojimui)3,50 EUR/t
Sąskaitų išrašymas0,00 EUR

PRANEŠIMAS DĖL GRŪDŲ SUPIRKIMO

Atkreipdami dėmesį į LR Sveikatos apsaugos ministerijos, Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) bei JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) rekomendacijas dėl saugių cheminių medžiagų naudojimo maisto grandinėje, kurios yra tiesiogiai susijusios su visuomenės sveikata, informuojame, jog:

  • Bendrovėje „Roquette Amilina” tikslu apsaugoti galutinio produkto vartotoją, superkant grūdus bus vadovaujamasi vidiniu potvarkiu, kurio esminiai punktai išdėstyti žemiau;
  • Superkant grūdus pirmumas bus suteikiamas grūdams, sandėliuojamiems saugiomis cheminėmis medžiagomis paruoštose talpose. Apačioje detalizuoti rekalavimai bus taikomi visiems bendrovės tiekėjams, jų partneriams ir individualiems ūkininkams.

AB „ROQUETTE AMILINA“ DĖKOJA UŽ KOLEGIALŲ SUPRATIMĄ INFORMUOJANT SAVO TIEKĖJUS/ŪKININKUS APIE MŪSŲ REIKALAVIMUS:

  1. Prieš sudarant kviečių pirkimo/ tiekimo sutartį, taip pat grūdų priėmimo metu iš tiekėjų bus reikalaujama, kad būtų pateiktos deklaracija(-os), patvirtinanti(-čios) sandėlio(-ų) apdirbimą konkrečia chemine medžiaga. Perdirbimui superkant grūdus prioritetas skiriamas pesticidais ar cheminėmis medžiagomis neužterštiems grūdams. Labai svarbu užtikrinti, jog purškiant sandėlius, grūdus veiklioji medžiaga neįsiskverbtų giliai į grūdą, o pagamintuose produktuose, tokiuose kaip: miltai, duona, makaronai, salyklas, misa, aliejus, alus ir glitimas, veikliosios medžiagos likučiai neviršytų leistinos normos.
  2. Grūdų supirkimas bus vystomas tik su atsakingais partneriais, užtikrinsiančiais teisingą Lietuvoje registruotų grūdų kenkėjų preparatų vartojimą. Užterštumas pesticidais ar chemine medžiaga yra vienas iš svarbiausių faktorių prekiaujant grūdais, nes dalis pesticidų koncentruojasi galutiniuose produktuose, o tai užkerta kelią į didžiules eksportines rinkas.
  3. AB „Roquette Amilina“ laboratorinio tyrimo metu bus nustatomas veikliosios medžiagos – pirimifosmetilo (Actellic – veiklioji medžiaga) likutis. Kiekvienos kviečių siuntos kokybė bus tikrinama keletą kartų: grūduose bei galutiniuose produktuose (ypač glitime). Maisto saugos kontekste tik nepažeistos produkto savybės yra tinkamos industriniam perdirbimui. Todėl svarbu atminti, jog grūdų sandėliavimui būtina pasirinkti tokį insekticidą, kurį būtų galima naudoti visuose grūdų sandėliavimo etapuose: tiek tuščių grūdų saugojimo bokštų ar sandėlių dezinfekcijai, tiek pačių grūdų apdorojimui atlikti, prieš supilant juos saugoti. Turi būti užtikrinama grūdų nuo kenkėjų iki 12 mėn. apsauga.
  4. Bendrovė remia novatoriškus sprendimus, naudingus visai grūdų perdirbimo grandžiai. Tačiau atreipia grūdų augintojų dėmesį dėl teisingo persticidų pasirinkimo ir jų naudojimo, užtikrinančio kokybę ir atsekamumą.
    K-Obiol 25C – tai modernus piretroidų klasės insekticidas, kurio veiklioji medžiaga – deltametrinas. Šis insekticidas apsaugodamas grūdus nuo daugelio grūdinių kenkėjų, nesumažina jų daigumo ir maistinių savybių. Naudojimo amplitudė atitinka p. 2 aprašytus reikalavimus. Išskirtume didžiausią K-Obiol EC25 privalumą – juo galima apdoroti pačius grūdus. Deltametrinas lieka ant grūdo luobelės, bet neįsiskverbia giliai į grūdą, todėl iš juo apdorotų grūdų pagamintuose produktuose veikliosios medžiagos likučiai neviršija leistinų normų. Svarbu atminti, jog purškiant turi būti laikomasi koncentracijos reikalavimų – vienokios koncentracijos medžiaga purškiamos tuščios saugyklos, visai kitokios – patys grūdai. Atitinkamai, po grūdų apdorojimo, privaloma laikytis nurodytų gamintojo rekomendacinių terminų, paruošiant juos atkrauti perdirbimui. Įrodyta, kad naudojant pagal gamintojo rekomendacijas, K-Obiol EC25 apdorotuose grūduose aptinkama deltametrino koncentracija yra net 8 kartus mažesnė už didžiausią leistiną.