Grūdų apsauga nuo kenkėjų

„K-Obiol“ preparatas – efektyvi priemonė nuo kenkėjų

Grūduose ir jų produktuose įsikūrę kenkėjai kasmet sunaikina maždaug penktadalį viso pasaulio grūdų. Vieni didžiausių iššūkių, su kuriais kasmet susiduria grūdų augintojai – ne tik apsaugoti derlių nuo neprašytų svečių, bet ir išlaikyti jo kokybę, kuri atitiktų nustatytus standartus.

„Dažniausiai žemdirbiai daro šias klaidas: kenkėjų naikinimui pasirenka netinkamas medžiagas, nesilaiko gamintojų nustatytų instrukcijų ir naudoja per didelius preparatų kiekius, taip pat pasitaiko atvejų – kai didelės koncentracijos tirpalas naudojamas ne tuščių sandėlių valymui, bet purškiamas tiesiai ant grūdų. Norint išlaikyti grūdų kokybę naikinant kenkėjus, pirmiausia reikėtų pasirinkti tinkamą preparatą. Mes rekomenduojame „K-Obiol“, nes jau daug metų bendradarbiaujame su ūkininkais ir žemės ūkio bendrovėmis, kuriems šis preparatas leido išsaugoti derlių ir išvengti nuostolių“, – teigia „Roquette Amilina“ tiekimo direktorius Renatas Šaikus.


D.U.K.

Kam naudojamas „K-Obiol“ preparatas?

„K-Obiol“ yra modernus preparatas, skirtas grūdinių kenkėjų naikinimui (žieminių rugių ir žieminių bei vasarinių: kviečių, miežių, kvietrugių) sandėliuose ir naudojamas tuomet, kai ruošiant sandėlius naujam derliui, pradedami valymo darbai. Šio preparato pranašumas – ne tik efektyvus kenkėjų naikinimas, bet ir grūdų kokybės išsaugojimas. „K-Obiol“ apsaugodamas derlių nuo daugelio grūdinių kenkėjų, nesumažina grūdų daigumo ir maistinių savybių.

Kokia yra „K-Obiol“ nauda ir išskirtinumas?

„K-Obiol“ pagrindinis išskirtinumas – galimybė apdoroti pačius grūdus. Veiklioji jo medžiaga – deltametrinas lieka tik ant grūdo luobelės, tačiau neįsiskverbia į grūdo vidų, todėl iš šių grūdų pagamintuose produktuose veikliosios medžiagos likučiai neviršija nustatytų normų. Grūdus superkančios įmonės įprastai žaliavas tikrina net keletą kartų ir bendradarbiauja tik su atsakingais partneriais, kurie gali užtikrinti teisingą grūdų kenkėjų preparatų naudojimą. Kaskart atlikus valymo darbus su „K-Obiol“, gaunamas sertifikatas, kuris patvirtina saugų preparato naudojimą ir efektyvų poveikį naikinant kenkėjus.

Kokia yra „K-Obiol“ sudėtis ir veikliosios medžiagos?

Pagrindinė preparato veiklioji medžiaga – deltametrinas, kuris priklauso piretroidų grupei. „K-Obiol“ grūdus nuo kenkėjų gali apsaugoti nuo 6 iki 12 mėnesių, priklausomai nuo pasirinktos preparato koncentracijos. Preparatas purškiamas su specialia įranga, galinčia užtikrinti tolygų grūdų padengimą tirpalu, taip pat naudojami specialūs purkštukai, leidžiantys pasiekti visas sandėlių konstrukcijas.

Kaip teisingai naudoti „K-Obiol“?

Naudojant preparatą turi būti laikomasi gamintojų nustatytų koncentracijos kiekių. Su „K-Obiol“ valant tuščią sandėlį – turi būti naudojama viena medžiagos koncentracija, purškiant pačius grūdus – atitinkamai mažesnė. Apdorojus grūdus privalu laikytis nurodytų rekomendacijų dėl terminų – turi praeiti 42 dienos nuo valymo iki grūdų naudojimo. Buvo nustatyta, kad jeigu „K-Obiol“ preparatas naudojamas atsižvelgus į visas gamintojų rekomendacijas, apdorotuose grūduose aptinkamo deltametrino koncentracija yra net 8 kartus mažesnė už didžiausią leistiną normą.