Contact us

Contact us

Janonio str. 12, LT-35101
Panevezys, LithuaniaI agree that my contact information will be used to contact me. I have read the privacy policy

Tvarus biorafinavimas

Vienas iš esminių mūsų tyrimų tikslų yra tvarus bioperdirbimas. Atsižvelgdami į savo naudojamų žaliavų, technologijų, apdorojimo etapų ir gaminių technines, ekonomines ir aplinkosaugos ypatybes, ir toliau geriname energijos vartojimo efektyvumą, mažiname vandens vartojimą ir dirbame taip, kad į aplinką išmestume kuo mažiau CO2. Tai yra mūsų kelias į atsakingą bioperdirbimą.

Gėlo vandens eikvojimas ir pakartotinio naudojimo galimybės

Mokslininkai įspėja, kad klimato kaita turės itin didelį poveikį vandens ciklui, todėl, „Roquette“ mano, kad būtina taikyti inovatyvią praktiką, kuri leistų nuolat gerinti vandens suvartojimą. Tad, norėdama išsaugoti šį natūralų išteklį, įmonių grupė siekia visame pasaulyje taikyti tvarią praktiką ir susieti savo bei kitų įmonių veiksmus.

„Roquette Amilina“ skystųjų cukrų gamykla Lietuvoje buvo pirmasis „Roquette Group“ projektas, kuriam pavyko gerokai sumažinti gėlo vandens suvartojimą ir nuotekų kiekį. Šių rezultatų buvo pasiekta išvalant ir pakartotinai naudojant vandenį bei aktyviai mažinant neigiamą poveikį aplinkai.

Dėl šių veiksmingų sprendimų net 1,4 karto padidinusi kviečių perdirbimo pajėgumą, „Roquette Amilina“ sumažino nuotekų kiekį bei gėlo vandens suvartojimą. „Roquette Amilina“ gamykloje išvalomas panaudotas vanduo prisideda prie „Roquette Group“ tikslo mažinti gėlo vandens suvartojimą.

Primename, kad dėl istorinių priežasčių, „Roquette Amilina“ gamyklai, kuri pradėjo veiklą kaip sausojo malimo malūnas, niekada nereikėjo savo nuotekų valymo įrenginių. Lietuvai įstojus į ES, rajono, kur įsikūrusi „Roquette Amilina“, komunalinių nuotekų valymo įrenginiai buvo visiškai renovuoti ir modernizuoti.

Taigi, įmonė turi visiškai parengtą sistemą išlaikyti žemą vandens vartojimo ir nuotekų lygį. Tiesą sakant, mūsų vandens vartojimo ir nuotekų rodikliai yra vieni mažiausių visoje pramonės srityje. Vis dėlto, mes ir toliau siekiame šias sritis gerinti, nes tokie iššūkiai niekada nesibaigia.

Kaip mums pavyko?

– Naudodami unikalią technologiją komunalinį vandenį pakeitėme kondensatu.

– Iš panaudoto vandens išgavę tirpiąsias medžiagas, sumažinome nuotekų, patenkančių į komunalinių nuotekų valymo įrenginius, užterštumą.

– Susigrąžiname kondensatą, kurį naudojame gamybos procesams, todėl sumažėjo gėlo vandens suvartojimas.

– Gliukozės gamykloje įrengėme nuolatinių jonų mainų sistemą.